13. august peeti Jõud meistrivõistlusi sumos, MK Juhan tõi Rapla maakonnale võistkondliku esikoha!

EESTI MEISTRID 2022

Raido Liitmäe

EMV TK kreeka-rooma

EMV TK sumomaadlus

Nele Nisumaa

EMV TK sumomaadlus

Andreas Välis

EMV TK sumomaadlus

Rebecca Laidna

EMV U20 naistemaadlus

EMV U18 sumomaadlus

Mariette Liigend

EMV U18 sumomaadlus

EMV U18 sumomaadlus

Kirstin Jansen

EMV U18 sumomaadlus

MK JUHAN VÕISTKONDLIKUD TULEMUSED 2022

1 koht EMV sumomaadluses TK ja U18

1 koht EMV naistemaadluses U15

1 koht EMV rannamaadluses TK ja U17

1 koht JÕUD MV sumomaadluses TK

2 koht EMV naistemaadluses U17

3 koht EMV kreeka-rooma maadluses TK

3 koht EMV naistemaadluses U20

TUTVUSTUS


Maadlusklubi Juhan asutati 1999. aastal kahe treeneri, Olev Nisumaa ja Harri Koiduste algatusel ja sai oma nime endise Märjamaa rajooni legendaarse spordijuhi ja maadlustreeneri Juhan Kalde auks.

Juhan Kalde hakkas sportima juba kooliajal Kivi-Vigalas, maadlustreenerina alustas ta 1929. aastal Tallinna mereväe ajateenistuses ning 1940. aastal saavutas ta Eesti meistritiitli kreeka-rooma maadluses. Juhan Kalde motoks oli: „Ega pikkus pole tarkus ega jämmus pole jõud“. Tema väärtused on klubi jaoks hinnas ka täna, ühtegi vastasseisu ega võimalust ei tohi alahinnata, maadleja leiab igast olukorrast positiivse väljapääsu.

Klubi asutajad alustasid maadlustreeningutega aastakümneid varem. Olev Nisumaa esimene treeningrühm tegutses juba 1984. aastal Härma talu pööningul, kus käis koos kümmekond noort maadlushuvilist. Neist kolm tegutseb täna maadlustreenerina, andes edasi kogutud maadlustarkusi. Harri Koiduste alustas treenerikarjääri veelgi varem, kui ta kutsuti 1974. aastal treenima Märjamaa noori maadlejaid. Viis aastat hiljem hakkas ta juhendama ka Kivi-Vigala maadlejaid, sellest seltskonnast sirgus välja maadluskorüfee Valeri Nikitin. Harri pälvis oma töö eest 2017.aastal Vabariigi Presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Klubi mõlemad asutajad on ka praegu aktiivsed treenerid, nende kõrval teevad tööd nooremtreenerid, kelle jaoks on samuti oluline jätkata traditsioone ja maadluse edendamist.

Maadlusklubi Juhan peab oluliseks tegelemist just noortega, sest nemad on meie tuleviku võti. Klubi noormaadlejad osalevad aasta jooksul ligi 60-l võistlusel. Möödunud aastal võideti noorte Eesti meistrivõistlustelt 72 medalit. Kõikide võistluste peale võideti kokku 182 medalit, mis on tõestuseks, et treeningutel tehakse innukalt tööd.


Maadlusklubi Juhan partnerid:

Hr. Tarvi Thomberg

MyBody

Hr. Tõnis Surva

Värvikuningas

Kohila Vineer OÜ

Pr. Õnne Pajur

Härma talu

Kiviloo Kõrts OÜ

Tuletorn Fond SA

Märjamaa vald

Vana-Vigal PK

Kivi-Vigala PK

Valgu PK

Järva vald

Kultuurkapital

Maadlusliit

Sumoliit