Treeningutele on oodatud poisid ja tüdrukud igas vanuses!

Septembris algavad treeningud nii Märjamaa vallas kui ka Paides. Vali välja sobivaimad treeningkohad ja -ajad ning tule kohale! Täpsema ülevaate meie poolt pakutavatest treeningutest saad kodulehelt.

EESTI MEISTRIVÕISTLUSED MAADLUSES

MK Juhan kuulutati kodupubliku ees meeskondlikult 17. korda Eesti meistriks kreeka-rooma maadluses! 28. augustil Märjamaal aset leidnud Eesti meistrivõistlustel osales 11 MK Juhan maadlejat ning võideti kolm individuaalset meistritiitlit.

Ardo Arusaar alistas poolfinaalis viimastel Olümpiamängudel osalenud Artur Vititini ülekaalukalt, finaalis võitis Arusaar efektse võttega Martin Olli ning tasuks peale mõneaastast vaheaega Eesti meistritiitel.

Raido Liitmäe võitis esmakordselt täiskasvanute kuldmedali. Eelnevalt oli tema kontol lausa viis Eesti MV hõbemedalit. Suur rõõm, et see võit tuli just koduseinte vahel!

Triinuly Veimann võitis samuti karjääri esimese meistritiitli täiskasvanute vanuseklassis. Eelnevatel aastatel on ta võitnud kaks hõbedat ja kaks pronksi. Pingelises finaalkohtumises alistas ta Elina Nuiamäe seisuga 14:8.

Taavi Tikerpalu tegi taaskord suurepärase etteaste ja võitis vabamaadluse kehakaalus 79kg hõbemedali. Tikerpalu võistles ka kreeka-rooma maadluses, kus ta saavutas 5. koha ning tõi klubile väärtuslikke punkte ka sealt. Urmis Veimann võitis vabamaadluse raskekaalus hõbemedali ning Andre Astre (86kg) samas stiilis pronksmedali. Kolme medaliga vabamaadluses võideti klubile meeskondlik kolmas koht! Nele Nisumaa võitis naistemaadluse kehakaalus 57kg hõbemedali. Andreas Välis kreeka-rooma kehakaalus 87kg pronksmedali.

Väärt punkte võistkondlikus arvestuses lisasid MK Juhan kontole: Philip Abt, Kristjan Seiman ja Hannes Välis. Kõik nimetatud maadlejad võitlesid end viie parema hulka!

Võistlustel osales 116 maadlejat 25-st klubist üle Eesti.

Täname oma toetajaid, abilisi ja fänne! Suur tänu Teile!

TUTVUSTUS

Maadlusklubi Juhan asutati 1999. aastal kahe treeneri, Olev Nisumaa ja Harri Koiduste algatusel ja sai oma nime endise Märjamaa rajooni legendaarse spordijuhi ja maadlustreeneri Juhan Kalde auks.

Juhan Kalde hakkas sportima juba kooliajal Kivi-Vigalas, maadlustreenerina alustas ta 1929. aastal Tallinna mereväe ajateenistuses ning 1940. aastal saavutas ta Eesti meistritiitli kreeka-rooma maadluses. Juhan Kalde motoks oli: „Ega pikkus pole tarkus ega jämmus pole jõud“. Tema väärtused on klubi jaoks hinnas ka täna, ühtegi vastasseisu ega võimalust ei tohi alahinnata, maadleja leiab igast olukorrast positiivse väljapääsu.

Klubi asutajad alustasid maadlustreeningutega aastakümneid varem. Olev Nisumaa esimene treeningrühm tegutses juba 1984. aastal Härma talu pööningul, kus käis koos kümmekond noort maadlushuvilist. Neist kolm tegutseb täna maadlustreenerina, andes edasi kogutud maadlustarkusi. Harri Koiduste alustas treenerikarjääri veelgi varem, kui ta kutsuti 1974. aastal treenima Märjamaa noori maadlejaid. Viis aastat hiljem hakkas ta juhendama ka Kivi-Vigala maadlejaid, sellest seltskonnast sirgus välja maadluskorüfee Valeri Nikitin. Harri pälvis oma töö eest 2017.aastal Vabariigi Presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Klubi mõlemad asutajad on ka praegu aktiivsed treenerid, nende kõrval teevad tööd nooremtreenerid, kelle jaoks on samuti oluline jätkata traditsioone ja maadluse edendamist.

Maadlusklubi Juhan peab oluliseks tegelemist just noortega, sest nemad on meie tuleviku võti. Klubi noormaadlejad osalevad aasta jooksul ligi 60-l võistlusel. Möödunud aastal võideti noorte Eesti meistrivõistlustelt 82 medalit. Kõikide võistluste peale võideti kokku 327 medalit, mis on tõestuseks, et treeningutel tehakse innukalt tööd.