Uudised

Laste karikavõistlused

10. oktoobril Tapal peetud Laste KV järjekordsel etapil saavutas MK Juhan noormaadleja Sebastian Hints poiste raskekaalus igati väärtusliku 3. koha.

MM

Nädalavahetusel, 9.-10. oktoober, oli Maailma meistrivõistlustel Oslos võistlustules meie klubi maadleja Raido Liitmäe. Liitmäe maadles kehakaalus 87kg ning saavutas 18. koha, 25 maadleja hulgas. Ta kohtus avaringis Türgi esindajaga Metehan Basar-iga. Võitluslikus kohtumises jäi Liitmäe seisuga 3:1 vastasele alla. Kuna türklane kaotas veerandfinaalis valgevenelasele, siis ei pääsenud Liitmäe lohutusringi.

Tapa Maadluspäev

9. oktoobril maadeldi Tapa Maadluspäeval. MK Juhan maadlejaid oli võistlemas viis. Naistemaadluses võideti kaks medalit. Nele Nisumaa saavutas kehakaalus 57kg 1. koha ning Rebecca Laidna kehakaalus 50kg 2. koha. Risto (60kg) ja Kristo Errit (65kg) tegid kaasa esmakordselt kadettide vanuseklassi võistlustel, said juurde kogemusi ja saavutasid mõlemad 6. kohad. Hannes Välis, vana kalana, pidi seekord leppima 5. kohaga meesteklassis kehakaalus 87kg.

Vahari mälestusvõistlused

3. oktoobril toimusid Lihulas 11. korda Gustav Vahari mälestusvõistlused, kus osales 7 MK Juhan maadlejat ning üks kohtunik. Esikohale võitlesid end Nele Nisumaa (90kg) ja Rebecca Laidna (53kg). Hõbemedalile maadlesid Laura Maivel (33kg) ja Kristo Errit (62kg). Pronksmedali saavutasid Sebastian Hints (+47kg) ja Risto Errit (62kg). Oma esimese võistluse tegi Egert-Allar Lõkov, kes maadles kehakaalus 41kg ja saavutas 9. koha.

Kohtunikuna hankis kogemusi Andreas Välis!

U20 Eesti MV

2. oktoobril peeti Lihulas U20 Eesti meistrivõistlusi maadluses. Meie klubi naismaadlejad võitsid klubile võistkondliku esikoha ning individuaalselt kolm medalit. Nele Nisumaa saavutas kehakaalus 57kg 1. koha, Aliisi Peetsalu kehakaalus 53kg 2. koha ning Cäroly Paatsi kehakaalus 76kg 3. koha. Poistest tõi kastanid tulest välja Sander Roosileht, kes saavutas vabamaadluse kehakaalus 79kg 3. koha.

Vabamaadluses võistlesid veel Philip Abt (70kg 5. koht) ja Kristjan Vodolaztšenko (74kg 5. koht).

Kreeka-rooma maadluses jäid meie tulemused paraku kõige tagasihoidlikumaks. Philip Abt (72kg 8. koht), Sander Roosileht (77kg 4. koht), Kristjan Vodolaztšenko (77kg 5. koht) ja Mike Siemers(97kg 6. koht).

Kreinini mälestusvõistlused

26. septembril võistlesid meie maadlejad Paikusel peetud Leo Kreinini juubelivõistlustel. Ainsana jõudis esikolmikusse Philip Abt, kes saavutas meeste kehakaalus 72kg 3. koha. Teised sportlased said hea kogemuse võrra rikkamaks. Poisid on veel noored ning väikestele oli see esmakordne võimalus suuremal võistlusel end karastada. Poisid jäid terveks ja treenivad innukalt edasi!

Eesti meistrivõistlused

MK Juhan kuulutati kodupubliku ees meeskondlikult 17. korda Eesti meistriks kreeka-rooma maadluses! 28. augustil Märjamaal aset leidnud Eesti meistrivõistlustel osales 11 MK Juhan maadlejat ning võideti kolm individuaalset meistritiitlit.

Ardo Arusaar alistas poolfinaalis viimastel Olümpiamängudel osalenud Artur Vititinit ülekaalukalt, finaalis võitis Arusaar efektse võttega Martin Olli ning tasuks peale mõneaastast vaheaega Eesti meistritiitel.

Raido Liitmäe võitis esmakordselt täiskasvanute kuldmedali. Eelnevalt oli tema kontol lausa viis Eesti MV hõbemedalit. Suur rõõm, et see võit tuli just koduseinte vahel!

Triinuly Veimann võitis samuti karjääri esimese meistritiitli täiskasvanute vanuseklassis. Eelnevatel aastatel on ta võitnud kaks hõbedat ja kaks pronksi. Pingelises finaalkohtumises alistas ta Elina Nuiamäe seisuga 14:8.

Taavi Tikerpalu tegi taaskord suurepärase etteaste ja võitis vabamaadluse kehakaalus 79kg hõbemedali. Tikerpalu võistles ka kreeka-rooma maadluses, kus ta saavutas 5. koha ning tõi klubile väärtuslikke punkte ka sealt. Urmis Veimann võitis vabamaadluse raskekaalus hõbemedali ning Andre Astre (86kg) samas stiilis pronksmedali. Kolme medaliga vabamaadluses võideti klubile meeskondlik kolmas koht! Nele Nisumaa võitis naistemaadluse kehakaalus 57kg hõbemedali. Andreas Välis kreeka-rooma kehakaalus 87kg pronksmedali.

Väärt punkte võistkondlikus arvestuses lisasid MK Juhan kontole: Philip Abt, Kristjan Seiman ja Hannes Välis. Kõik nimetatud maadlejad võitlesid end viie parema hulka!

Võistlustel osales 116 maadlejat 25-st klubist üle Eesti.

Täname oma toetajaid ja abilisi ja fänne! Suur tänu Teile!

Suvepäevad 2021

11.-13. august leidsid Paljasmaal aset järjekordsed MK Juhan suvepäevad, kus osales pea 50 inimest. Päevad olid täis sportimist ja jõukatsumisi. Suvepäevad lõpetas perepiknik, kus võeti muuhulgas mõõtu ka sumomaadluses. Vigala Lahtisel Sumoturniiril osales 23 sportlast.

25kg: 1. Tikva Tikerpalu; 2. Saloome Tikerpalu; 3. Ariel Tikerpalu; 3. Iisak Tikerpalu.

45kg: 1. Birk Hansman; 2. Kalle Vaher

55kg: 1. Kristo Tikerpuu; 2. Argo Vispert

60kg: 1. Risto Errit; 2. Jarmo Danilov; 3. Kristo Errit

65kg: 1. Martin Kütt

90kg: 1. Karl-Rasmus Lehismets; 2. Jarko Danilov; 3. Mike Siemers

Abs: 1. Taavi Tikerpalu; 2. Philip Abt; 3. Ahto Errit; 3. Rando

N40kg: 1. Amanda Allipere; 2. Grete Danilov

N55kg: 1. Nele Nisumaa; 2. Rebecca Laidna

Suured tänud abilistele!

Aitäh Nele, Taavi, Olev, Gertrud, Philip ja Mike!!!

SUMO EMV

7. augustil leidsid Lihulas aset Eesti täiskasvanute sumomaadluse meistrivõistlused, kus MK Juhan sportlased tagasid eduka esinemisega klubile võistkondliku esikoha.

Eesti meistriks krooniti Nele Nisumaa (55kg), Hannes Välis (85kg) ja Urmis Veimann (115kg)!!!

Hõbemedali võitlesid välja Rebecca Laidna (50kg), Kirstin Jansen (65kg), Mariette Liigend (+80kg ja abs), Kristjan Kuum (85kg) ja Mike Siemers (100kg).

Pronksmedalile maadlesid Lea Lang (+80kg), Andre Astre (92kg) ja Urmis Veimann (abs).

Meie sportlastel hoidis silma peal vanemtreener Olev Nisumaa!

Hackenschmidti MÄV

31. juuli peeti Tartus Georg Hackenschmidti mälestusvõistlusi kreeka-rooma ja naistemaadluses. MK Juhan oli esindatud kahe naismaadlejaga. Nele Nisumaa võitis kehakaalus 53kg I koha ning Rebecca Laidna kaalukategoorias 50kg II koha.

Laste KV II

24. juuli peeti Võrus Laste Karikavõistluste teine etapp rannamaadluses, kus osales kolm MK Juhan maadlejat. Sebastian Hints (poiste raskekaal) ja Tikva Tikerpalu (tüdrukute kärbeskaal) saavutasid mõlemad teise koha. Saloome võitis küll teise koha omanikku, kuid "surnud ringi" tõttu jäi ta medalikohast välja.

Noorsoo sumo EM

22.-25. juuli leidsid Poolas aset noorsoo sumomaadluse Euroopa meistrivõistlused, tules olid U14, U16 ja U18 sumotajad. Maadlusklubi Juhan oli esindatud 9 noorsportlasega, kelle esinemisega peab igati rahule jääma. Meie noored võitsid EM´ilt kokku 9 medalit! Kõige kirkama medalini maadles Romanis Siiman, kes krooniti Euroopa meistriks Eesti U16 meeskonna koosseisus. Võistkonna võistlus leiab aset neljaliikmeliste rahvusvõistkondade vahel, kus igal liikmel lasub äärmiselt suur vastutus. Juba ainuüksi tiimiliikmeks saamine on suureks auks! Romanis maadles vääriliselt ning tõi oma võitudega meeskonnale väärtuslikke punkte, tasuks EM kuldmedal!

Mariette Liigend, MK Juhan ja Eesti koondise superstaar, võitis ühtekokku 5 medalit. Nii U16 kui U18 vanusegruppide raskekaaludes kui ka absoluutkaaludes võitles ta välja pronksmedalid.

U16 naiskonna kooseisus, kuhu kuulus peale Mariette ka teine MK Juhan raskekaallane Kai Kliiman, võideti Eestile EM hõbemedal.

Rebecca Laidna saavutas U14 tütarlaste kehakaalus 50kg EM hõbemedali!

Heidi Laasma tegi kõigile suure üllatuse, kui ta kõige noorema osalejana U16 vanusegrupi tütarlaste kehakaalus 45kg saavutas EM pronksmedali! Heidi saab augustis 12-aastaseks ja juba on tal ette näidata EM pronks U16 vanusegrupis.

MK Juhan noortest olid veel võistlustules:

Risto Errit U16 55kg 7. koht, U18 55kg 7. koht

Kristo Errit U18 60kg 8. koht

Kirstin Jansen U16 65kg 4. koht, U16 65kg 7. koht

Helena Truber U18 55kg 7. koht

Kõik sportlased andsid endast maksimumi ning nende saavutustega võib vägagi rahule jääda. Meie sportlastega olid kaasas treenerid Nele ja Jüri Nisumaa.

Täname oma toetajaid ja abimeeskonda!!!

Sumo EM ettevalmistus

Viimased treeningud enne sumomaadluse Euroopa meistrivõistlusi on tehtud! 22.-25. augustini Poolas toimuvatele noorsoo sumomaadluse EM'ile sõidab 9 MK Juhan sportlast, kõik on heas vormis ning valmis medalite eest võitlema. 21. augustil seisab veel ees konarlik (koroonalik) bussisõit Poola, kus võib juhtuda nii mõndagi aga loodame parimat!

Lisaks koondisele on pildil ka abimeeskond ja treenerid!

Rannamaadlus Türil

4. juulil leidis Türi tehisjärve ääres aset rannamaadluse võistlus, kus oli maadlemas kaheksa MK Juhan noort. Kokku osales võistlustel 110 maadlejat. Esikoha võitsid Heidi Laasma (45kg) ja Mariette Liigend (+60kg). Hõbedale võitlesid end Tikva Tikerpalu (25kg), Rebecca Laidna (50kg) ja Kirstin Jansen (+60kg). Poiste konkurentsis võistlesid Risto Errit (60kg, 4. koht), Kristo Errit (65kg, 5. koht) ja Mike Siemers (absoluutkaal 4. koht)

Koondise laager Vinnis

2.-4. juuli leidis Vinni Spordikeskuses aset Eesti sumo noortekoondise ettevalmistuslaager kuu lõpus aset leidvateks Euroopa meistrivõistlusteks. Meie klubi noortest osalesid laagris Heidi Laasma, Rebecca Laidna, Helena Truber, Kirstin Jansen, Kai Kliiman, Mariette Liigend, Riso Errit, Kristo Errit ja Mike Siemers.

Euroopa meistrivõistlused noortele (U14, U16, U18) leiavad aset 22.-26. juuli Poolas. Lisaks eelnimetatud sportlastele sõidab EMile veel Romanis Siiman, kes olude sunnil laagris osaleda ei saanud, kuid on siiski heas vormis!

MK Juhan noorte sumotajate tegemistel hoiavad silma peal treenerid Nele ja Jüri, kes sõidavad ka koondisega Poolas toimuvale EM-ile.

Raido Liitmäe Euroopa meister!!!

27. juunil 2021 krooniti Raido Liitmäe Venemaal Kaasanis Euroopa meistriks sumomaadluses! Raido maadles kehakaalus -92kg. Avaringi kohtumine möödus viperusteta ning Raido võttis kindla võidu. Poolfinaalis venelase vastu tekitas esimene matš kahtlusi kohtunike seas ning otsustati teha kordusmatš, mille Raido võitis juba ilma kahtlusteta. Finaalkohtumises Bulgaaria maadleja vastu läks samuti tarvis kordusmatši, kuid ka sellest väljus võitjana just Raido. Närvesöövate kohtumistega kindlustas Raido Liitmäe omale Euroopa meistritiitli!

EMV sumomaadluses

19. juunil leidsid Rakveres aset Eesti meistrivõistlused sumomaadluses. Võistlustules olid U14, U16 ja U18 vanusegruppide sportlased. MK Juhan oli esindatud 15 sportlasega, kelle kõigi panusega saavutas klubi meeskondlikus arvestuses 2. koha.

U14 tulemused

Rebecca Laidna T50 kg I koht, T absoluutkaalu III koht

Heidi Laasma T45kg II koht, T absoluutkaalu III koht

Rasmus Kuik P40kg V koht

Amanda Allipere T40kg III koht

Kirstin Jansen T65kg II koht

Kalev Lang P70kg VI koht

Karl-Rasmus Lehismets P+70kg III koht

U16 tulemused

Heidi Laasma T45kg II koht

Roosmarii Roost T45kg III koht

Rebecca Laidna T50kg I koht

Kirstin Jansen T65kg III koht, T absoluutkaalu III koht

Kai Kliiman T+70kg I koht

Kristo Errit P60kg II koht

Risto Errit P60kg III koht

Romanis Siiman P75kg I koht, P absoluutkaalu II koht

U18 tulemused

Rebecca Laidna T50kg I koht

Heidi Laasma T50kg III koht

Helena Truber T55kg I koht

Kirstin Jansen T65kg III koht

Kai Kliiman T+75kg I koht, T absoluutkaalu I koht

Romanis Siiman P80kg II koht

Kalju Torri P90kg III koht, P absoluutkaalu III koht

Mike Siemers P100kg III kohtEMV rannamaadluses

13. juuni peeti Valgas rannamaadluse Eesti meistrivõistlusi, kus oli osalemas 2 MK Juhan võistlejat. Kehakaalus 90kg pälvis kindla esikoha Raido Liitmäe. Kehakaalus 70kg saavutas Philip Abt 6. koha. Osalemas oli 17 maadlusklubi üle 70 sportlasega.

Laste KV I etapp

Sebastian Hints saavutas Valgas peetud rannamaadluse laste karikavõistlustel poiste raskekaalus 2. koha!

5. juunil leidis aset Maiasmoka Sumoturniir lastele, kus olid võistlemas Johanna Nisumaa ja Rivo Truber. Lapsed näitasid head maadlust ja said rikkalikult premeeritud. Johanna maadles U8 vanusegrupi kehakaalus 23kg ning saavutas 1. koha. Lisaks sellele pärjati ta U8 tüdrukute absoluutaalu hõbeda ja U10 tüdrukute absoluutkaalu pronksmedaliga. Rivo maadles U8 vanusegrupi kehakaalus 26kg ning saavutas 1. koha. Lisaks pärjati teda veel U8 vanusegrupi poiste absoluutkaalu hõbeda ja U10 kehakaalu 26kg pronksmedaliga. Kahe lapse rikkalikku medalisaaki arvestades tõid nad klubile 3. koha ja pisikese tordi.