Uudised‎ > ‎

Tikerpalu käis Juhanil külas

posted Feb 21, 2017, 3:41 PM by jüri nisumaa
Taavi Tikerpalu, üks Olev Nisumaa esimestest õpilastest, kes võitis Eesti meistrivõistlustel medali, käis perega oma kodukandis ning leidis muuhulgas aega ka osaleda maadlustreeningutel. Treeningrühmadesse tõi see palju eleveust, kui üks mees kolme lapsega astus saali, nagu jõuluvana põhjatu kingikotiga! Aga see pole veel kõik, tema pooleaastane tütar jäi emmega koju, pooleteistaastane tütar jäi ooteruumi mürama ning 12-aastane tütar pakkis juba kodus asju Ukraina maadluslaagri jaoks. Kui keegi jõudis lugeda, siis Taavil on tõepoolest 6 last, kellest kõik on juba leidnud tee maadlussaali. Suurepärane kasvatus! 

MK Juhan treeningutest, mida Taavi oma lastega külastas, võttis osa üle 40 maadleja: Vigalast, Ristilt, Märjamaalt, Kullamaalt ja Saksamaalt - kõik jäid rahule! 

Taavi enda tõsisem maadlusteekond algas just Vigalast, Tiduvere külast, kui treener Olev küüditas ta TSIK'i. Taavi ise on kommenteerinud seda päeva järgmiselt: "Ema lohutas mind ja saatis teeotsa, kust treener Olev pidi mind peale võtma. Pisarad olid silmas, sest ei tahtnud minna. Kui auto tagaukse lahti tegin ja autosse istusin, siis sain juba lohutust sest autos ootas mind kurva ja ehmunud pilguga Tarvi (Thomberg). Teadsin, et ma pole ainuke". 
(53) Olev Nisumaa treeningrühm 1990.a. Taga: Tarvi Thomberg, Taavi Tikerpalu, Olari Suislep, Teet Verev Ees: Mari Nisumaa, Reio Ruus, Jüri Nisumaa, Urmo Suislep, Vallo Asperk

Taavi võitis oma esimese Eesti meistrivõistluste medali 1995. aastal, kui ta tuli kuni 16-aastaste vanuseklassis hõbedale. Tema parimaks aastaks maadluskarjääris võiks lugeda 2014. aastat, kui ta võitis täiskasvanute meistritiitli nii kreeka-rooma kui vabamaadluses. Kokku on Taavi võitnud 12 Eesti meistrivõistluste medalit.

PILDIL Olev Nisumaa treeningrühm, oma talu pööningule loodud maadlussaalis, aastal 1989: (ülevalt) Tarvi Thomberg, Taavi Tikerpalu, Olari Suislep, Teet Verev, (alt) Mari Nisumaa, Reio Ruus, Jüri Nisumaa, Urmo Suislep, Vallo Asperk.
Comments