Uudised‎ > ‎

Olari Suislep 40!

posted Jun 5, 2019, 1:00 AM by Hannes Välis
Olari Suislep 40!

Suured õnnesoovid juubeli puhul MK Juhani maadlusrahva poolt!

Olari Suislep alustas maadlusega 5-aastaselt. Juba 6-aastaselt käis ta esimesel võistlusel, kus võistles -20kg poiste seas. Sellel võistlusel pani Taavi Tikerpalu Olari seljamatti, aga Suislepale ei olnud see üldse oluline, sest niisama joosta, hüpata-karata sai kõvasti.
Kui küsida Olari käest, kes olid sinu peamisteks treeningkaaslasteks, siis tema vastus on järgmine: “Eks olidki need, kes Olevi pööningul tehtud legendaarsete piltide pealt vastu jõllitavad. Minu vastased ilmselt Tiks(Taavi Tikerpalu), Tombu(Tarvi Thomberg) ja Teet Verev, ega täpselt ei mäleta ka.” Pilt: https://bit.ly/2MtQ57y
Kolm tähtsamat maadleja omadust on Suislepa arvates:
Otsustavus. Otsustad, et teed nii - ja teedki.
Tahe. Teatud pingutus, nii lühi- kui pikaajaline.
Enesekontroll. Võime vaadata veidi kõrvalt, kuidas sa pingelises olukorras hakkama saad. See võimaldab mitte kaasa minna tugevate ebavajalike emotsioonidega, mis võistlustel paratamatult kipuvad aktiveeruma. See omadus annab ka võimaluse tehtut analüüsida, et näiteks vigu parandada.
Mis motiveerib sind maadlema?
“Nooremas eas ma lihtsalt tahtsin sporti teha, ma olin tohutult aktiivne. Sellist küsimust ei saanud tekkida.
Mingi 12 aastaselt otsustasin, et tahan maadluses kõige kõrgemasse tippu jõuda. See oli nii tugev otsus, et motivatsiooni piisas terveks karjääriks.
Soovitud tulemust ma ei saavutanud, aga motivatsiooni puuduse all ei kannatanud kunagi. Mõttel on ülitugev jõud.
Nüüdsel ajal käin ka aeg-ajalt matil, et keha tervena ja vormis hoida. Maadlus on selleks suurepärane tegevus.”
Olari soovitus neile, kes alles alustavad maadlusteed: “Neile, kes tunnevad, et maadlus neile sobib ja on tahet edasi minna.
Soovitan maadlusega tegeledes rohkem nii selle ala tehnikaid kui ka enda tegutsemist uurida ja detailideks lahti võtma. Nii toimides on tegevus ise palju huvitavam ja neis asjades rohkem selgust. Kui on selgus, siis läheb kõik lihtsaks. Kahtlused, et ma ei oska või ei suuda - kaovad ära. Saad rahuliku meelega endast kõik välja panna, tulemusest sõltumata.”

Olari Suislep on tulnud 9 korral (1995, 1999–2001, 2003–2005, 2008 ja 2011) kreeka-rooma maadluses Eesti meistriks. 1997, 2000, 2006 on võitnud Põhjamaade meistrivõistlustelt teise koha ning 2003 kolmanda koha.
Rohkem tulemusi: http://www.mkjuhan.ee/kuulsused/olari-suislep
Comments