Uudised‎ > ‎

Maadluspäev Kullamaal

posted Feb 17, 2017, 11:24 PM by jüri nisumaa   [ updated Feb 17, 2017, 11:40 PM ]
Maadlusklubi Juhan noormaadleja Hannes Välise algatusel leidis Kullamaa Keskkoolis aset vahva maadluspäev, mille raames tutvustas Ardo Arusaar lastele maadlustreeningute olemust. Kahtedel Olümpiamängudel võistelnud Arusaare juhendamisel said lapsed osaleda lühendatud maadlustreeningul, mis oli pungil põnevaid harjutusi. Enim elevust valmistasid mängulised ja võitluslikud paarisharjutused, mille käigus sai ohtralt nalja. 
Maadlusklubi Juhan väiksed maadlejad Richard, Rasmus ja Lisette pakkusid koolilastele vaatamiseks maadluse näidismatše. Minitreeningu lõpuosas said kõik huvilised ise proovida lastesõbralikku kahevõitlusala, milleks on sumomaadlus. Sumomaadluse reeglid on lihtsad ning vigastuse võimalused minimaalsed. Sõbralik jõukatsumine valmistas vaid rõõmu.

Maadluspäev oli sätitud nii, et tavapäraste kehalise kasvatuse tundide asemel toimusid maadlustreeningud. Päeva jooksul osales treeningutel ligi 70 koolilast. Kullamaa Keskool võib põhjendatult tunda uhkust oma õpetajate ja õpilaste üle, ükski laps ei hakanud Arusaarele vastu, see on hea kasvatuse vili! 
Comments