Uudised‎ > ‎

Harri Koiduste 75

posted Dec 17, 2016, 1:13 AM by jüri nisumaa
Suured õnnesoovid MK Juhan maadlusrahva poolt!


JUHAN KUTSUS MAADLEMA
1955. aastal kutsus kohalik legendaarne maadlusjuht Juhan Kalde poisi maadlema. Noorukina käis Harri töötegemise kõrvalt kolm korda nädalas maadlemas. See oli ka tulemuslik: ta tuli noorukina 1957. aastal Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel koguni 3. kohale.

SPORTLIKUD TULEMUSED
Harri ise võistles viimati 42aastaselt, tulles EPTde meistriks: „Ehk polekski ise enam matile läinud, aga oli vaja võistkond välja panna.“ Ta on maadelnud üle 1000 matši ning tulnud Eesti meistriks, saanud Dünamo ja maanoorte üleliidulistel võistlustel 4. koha. 1965. aastal omistati talle Nõukogude Liidu meistersportlase järk.
 
Harri tulemused Eesti meistrivõistlustelt: 1957.a. 3. koht vabamaadluses, 1965.a. 1. koht ja 1968.a. 2. koht kreeka-rooma maadluses.

TREENERIKARJÄÄR
Jäneda Tehnikumi II kursusel alustas Harri ühiskondlikus korras treeneritööd ja temast sai nii maadlusringi kui riistvõimlemisringi juhendaja.

Ka sõjaväes juhendas ta teisi, sest roodu koondati grupp tugevaid maadlejaid. Sõjaväes tuli Koiduste ka riistvõimlemise meistriks, sambos Eestis teiseks, jäädes vaid alla ühele selle ala meistersportlasele.

1974. aastal kutsuti teda juhendama Märjamaa noormaadlejaid, sest senised eestvedajad lahkusid. Kutsujaks oli jällegi Juhan Kalde. Esimesed Jõudi noortemeistrid tulid tema käe alt 1977.–78. aastal, edaspidi saadi hulganisti Eesti meistritiitleid ja medaleid noorteklassis.

1979. aastal juhendas Koiduste maadlejaid Kivi-Vigalas, kus tema käe all hakkas harjutama kõige kaugemale jõudnud õpilane Valeri Nikitin, kes on osalenud kolmedel olümpiamängudel ja saanud oma parima tulemusena Sidney OM-il 4. koha.

Harri omab 3. taseme maadlustreeneri kutset.


HUVITAVAD TREENINGPAIGAD
Haimre puiestee võimla: „Meil olid seal 2 x 2 meetrit suured matid. Hästi rasked, vist mererohuga täidetud. Selle pidime iga trenni alguses paika lohistama, aga tõstmiseks sangasid küljes ei olnud. Osa poisse jäi pidevalt trenni hiljaks, et ei peaks vaid matti tirima“.

1977. aastal koliti Tehase tänava elumaja keldrisse, kus sisustati maadluspoiste ühistööna 4 x 6 m suurune maadlussaal. Sealt tulid nn keldripoiste võidud.

 

Harri eeskujulikku käitumist on premeeritud ka Raplamaa tippauhinnaga „Rapla Redel“.

Comments