Uudised‎ > ‎

Arusaare edukas Bundesliga hooaeg

posted Feb 2, 2017, 6:48 AM by jüri nisumaa
Ringer-Bundesliga on läbi aegade leidnud oma meeskondade ridadesse häid eesti maadlejaid, möödunud hooajal esines KSV Ispringeni võistkonnas väga edukalt Ardo Arusaar. Ardo võitis seitsmest kohtumisest viis, millega tõi meeskonnale väga väärtuslikke punkte ning aitas KSV Ispringen maadlustiimil võita Bundesliga teise koha. Ardo tuntumad tiimikaaslased olid Anders Rönningen, Marcel Ewald (EM 2), Mihail Sava (MM 3), Aleksandar Maksimovic (EM 2) ja Johan Euren (OM 3).


Esimene matš oli kohaliku saksa maadlejaga, keda Ardo võitis 15:0. Ardo sai kätte oma lemmikhaarde, millest vastasel enam väljapääsu polnud. Fännid juba teavad, et tema kaelakiige murrab ka kõige kõvemad mehed! Teises kohtumises võitis Ardo 4:0 hungarlase Victor Lörinz'i. Kolmandas ja neljandas kohtumises tuli vastu võtta napid kaotused sakslastelt. Selge on see, et Saksamaal sakslasega maadeldes tuleb võitmiseks mäekõrguselt üle olla. Vastasel korral peab leppima kaotusega.

Seejärel alistas ta tempokas vastasseisus Oliver Hassleri (MM 2) punktidega 14:4. Matš oli niivõrd raske, et Ardo lebas pool tundi pikali ning teda tuli ergutada külma duššiga. Peale matši mõõdeti laktaaditaset (24 ühikut), nii kõrget näitu polnud sealsed meedikud veel näinud. Koju jõudes avastas Ardo, et ka põsk oli seest katki. Selle ravimiseks tuli kasutada antibiootikumide abi. Järgmine kohtumine tuli seetõttu vahele jätta.

Poolfinaalis võitis Ardo Ramsis Azisir'i 6:1. Ardo sõnul tuli võit kindlalt, kuigi matš kiskus inetuks. Sõrmede väänamine ja peaga löömised tuli ära kannatada, õnneks jäid rüseluse käigus hambad ikka suhu. Finaalis maadles Ardo teist korda Oliver Hassleriga. Võit tuli kindlalt, 6:2. Paraku pidi KSV Ispringen kokkuvõttes vastu võtma 2-punktilise kaotuse.


Ardo Arusaare Bundesliga hooaega võib lugeda igati kordaläinuks. Lõppenud hooaeg pakkus tasavägiseid kohtumisi ning tasuks Ringer-Bundesliga 2. koht.  

Comments