Maadlusklubi Juhan tutvustus

Maadlusklubi Juhan asutati 1999. aastal kahe treeneri, Olev Nisumaa ja Harri Koiduste algatusel ja sai oma nime endise Märjamaa rajooni legendaarse spordijuhi ja maadlustreeneri Juhan Kalde auks.
Juhan Kalde hakkas sportima juba kooliajal Kivi-Vigalas, maadlustreenerina alustas ta 1929. aastal Tallinna mereväe ajateenistuses ning 1940. aastal saavutas ta Eesti meistritiitli kreeka-rooma maadluses. Juhan Kalde motoks oli: „Ega pikkus pole tarkus ega jämmus pole jõud“. Tema väärtused on klubi jaoks hinnas ka täna, ühtegi vastasseisu ega võimalust ei tohi alahinnata, maadleja leiab igast olukorrast positiivse väljapääsu.
Klubi asutajad alustasid maadlustreeningutega aastakümneid varem. Olev Nisumaa esimene treeningrühm tegutses juba 1984. aastal Härma talu pööningul, kus käis koos kümmekond noort maadlushuvilist. Neist kolm tegutseb täna maadlustreenerina, andes edasi kogutud maadlustarkusi. Harri Koiduste alustas treenerikarjääri veelgi varem, kui ta kutsuti 1974. aastal treenima Märjamaa noori maadlejaid. Viis aastat hiljem hakkas ta juhendama ka Kivi-Vigala maadlejaid, sellest seltskonnast sirgus välja maadluskorüfee Valeri Nikitin. Harri pälvis oma töö eest tänavu Vabariigi Presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi.
Klubi mõlemad asutajad on ka praegu aktiivsed treenerid, nende kõrval teevad tööd nooremtreenerid, kelle jaoks on samuti oluline jätkata traditsioone ja maadluse edendamist.
Maadlusklubi Juhan peab oluliseks tegelemist just noortega, sest nemad on meie tuleviku võti. Klubi noormaadlejad osalevad aasta jooksul ligi 60-l võistlusel. Möödunud aastal võideti noorte Eesti meistrivõistlustelt 41 medalit. Kõikide võistluste peale võideti kokku 245 medalit, mis on tõestuseks, et treeningutel tehakse innukalt tööd.

Klubi treeningud toimuvad Märjamaal, Vana-Vigalas ja Kivi-Vigalas, igas kohas kolmel korral nädalas. Regulaarselt osaleb treeningutel umbes 50 last, võistlemas käib neist umbes 30. Fakt, et treeningutel käib lapsi ka 40 kilomeetri kauguselt, näitab usku maadlusesse ja tahet spordialaga tegeleda. Loe edasi....
UUDISED

 • KOOLIMAADLUSE FESTIVAL 20. aprill, kell 9.00-12.00 toimub Märjamaa SK võimlas "Juhani Koolimaadluse Festival", kuhu on oodatud kõikide maadlusklubi Juhan tegevuspiirkonda kuuluvate koolide 1.-9. klassi õpilased. Kavas: ühine näidistreening ...
  Posted Apr 15, 2018, 2:44 AM by jüri nisumaa
 • Vändra matt Täna peeti juba 52. korda maadlusvõistlust "Vändra Matt". Vennad Mägisalud korraldasid igati eeskujuliku ja heatasemelise võistluse, kus oli üle 160 osaleja. Ka meie klubi oli esindatud. Kaks esikohta võideti tüdrukute ...
  Posted Apr 14, 2018, 10:11 AM by jüri nisumaa
 • Palusalu memoriaal Tallinnas lõppes äärmiselt kõrgetasemeline turniir kahekordse Olümpiavõitja Kristjan Palusalu auks. Maadlusklubi Juhan oli võistlemas kolme maadlejaga. Raskekaalus maadles end pronksile Heiki Nabi. Ardo Pajur saavutas kehakaalus 87kg 7. koha ja ...
  Posted Apr 7, 2018, 9:37 AM by jüri nisumaa
 • Tiitus Šauliais pronks Täna toimus Šauliais naistemaadluse turniir Sun City Open, kus Heily Tiitus saavutas kehakaalus 53kg 3. koha (11 võistlejat). 
  Posted Apr 7, 2018, 9:30 AM by jüri nisumaa
Showing posts 1 - 4 of 200. View more »

Võistlused 2016


Viimased üleslaetud dokumendid

 • Märjamaa Kapp 2017 - protokoll.pdf   109k - Dec 17, 2017, 9:55 AM by jüri nisumaa (v1)
 • XXIII VIGALA LAHTINE MATT-PROTOKOLL.pdf   104k - Oct 1, 2017, 9:43 AM by jüri nisumaa (v1)
Showing 2 files from page Dokumendid.