Maadlusklubi Juhan tutvustus

Maadlusklubi Juhan asutati 1999. aastal kahe treeneri, Olev Nisumaa ja Harri Koiduste algatusel ja sai oma nime endise Märjamaa rajooni legendaarse spordijuhi ja maadlustreeneri Juhan Kalde auks.
Juhan Kalde hakkas sportima juba kooliajal Kivi-Vigalas, maadlustreenerina alustas ta 1929. aastal Tallinna mereväe ajateenistuses ning 1940. aastal saavutas ta Eesti meistritiitli kreeka-rooma maadluses. Juhan Kalde motoks oli: „Ega pikkus pole tarkus ega jämmus pole jõud“. Tema väärtused on klubi jaoks hinnas ka täna, ühtegi vastasseisu ega võimalust ei tohi alahinnata, maadleja leiab igast olukorrast positiivse väljapääsu.
Klubi asutajad alustasid maadlustreeningutega aastakümneid varem. Olev Nisumaa esimene treeningrühm tegutses juba 1984. aastal Härma talu pööningul, kus käis koos kümmekond noort maadlushuvilist. Neist kolm tegutseb täna maadlustreenerina, andes edasi kogutud maadlustarkusi. Harri Koiduste alustas treenerikarjääri veelgi varem, kui ta kutsuti 1974. aastal treenima Märjamaa noori maadlejaid. Viis aastat hiljem hakkas ta juhendama ka Kivi-Vigala maadlejaid, sellest seltskonnast sirgus välja maadluskorüfee Valeri Nikitin. Harri pälvis oma töö eest 2017.aastal Vabariigi Presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi.
Klubi mõlemad asutajad on ka praegu aktiivsed treenerid, nende kõrval teevad tööd nooremtreenerid, kelle jaoks on samuti oluline jätkata traditsioone ja maadluse edendamist.
Maadlusklubi Juhan peab oluliseks tegelemist just noortega, sest nemad on meie tuleviku võti. Klubi noormaadlejad osalevad aasta jooksul ligi 60-l võistlusel. Möödunud aastal võideti noorte Eesti meistrivõistlustelt 82 medalit. Kõikide võistluste peale võideti kokku 327 medalit, mis on tõestuseks, et treeningutel tehakse innukalt tööd.

Klubi treeningud toimuvad Märjamaal, Vana-Vigalas ja Kivi-Vigalas, igas kohas kolmel korral nädalas. Regulaarselt osaleb treeningutel umbes 60 last, võistlemas käib neist umbes 40. Fakt, et treeningutel käib lapsi ka 40 kilomeetri kauguselt, näitab usku maadlusesse ja tahet spordialaga tegeleda. Loe edasi....
UUDISED

 • Alustame treeningutega! Suvel toimuvad treeningud Vana-Vigala maadlussaalis teisipäeviti ja neljapäeviti kell 19.00-21.00.Treeningutele tulijatel palume eelnevalt ühendust võtta telefonil 58002906!Mujal alustame septembrist!
  Posted May 31, 2020, 6:03 AM by jüri nisumaa
 • Treeni kodus, püsi terve! Tänase päeva seisuga puudub igasugune informatsioon maadlushooaja jätkumise koha pealt. Ei UWW ega Eesti Maadlusliit pole andnud ametlikku informatsiooni tiitlivõistlustest ja edasisest võistluskalendrist. Kindel on see, et muudatusi tuleb. Muudatustele ...
  Posted Mar 23, 2020, 5:58 AM by Hannes Välis
 • Palusalu noorteturniir Tallinnas peetud Palusalu noorteturniiril võitis ainsa Juhani maadlejana poodiumikoha Kenert Rehkalt, kes kehakaalus kuni 39kg saavutas teise koha ning sai auhinnaks piraka karika. Esimese kuue maadleja hulka jõudsid veel Johanna ...
  Posted Mar 23, 2020, 5:09 AM by jüri nisumaa
 • Aeg olla tugev Kohtla-Järvel peetud laste vabamaadluse turniiril "Aeg olla tugev" saavutasid meie Paide Maadluskooli noored häid tulemusi. Esimese koha võitis Kaur Zahkna kehakaalus 38kg. Hõbeda maadles välja Ott Ottisaar raskekaalus ning ...
  Posted Mar 9, 2020, 11:17 AM by jüri nisumaa
Showing posts 1 - 4 of 361. View more »

Võistlused 2018


Viimased üleslaetud dokumendid

 • Jõulude mitmevõistlus 2011-2019.pdf   96k - Dec 17, 2019, 1:49 PM by jüri nisumaa (v1)
 • Märjamaa Kapp 2019 protokoll.pdf   134k - Dec 8, 2019, 11:40 PM by jüri nisumaa (v1)
Showing 2 files from page Dokumendid.