Maadlusklubi Juhan tutvustus

Maadlusklubi Juhan asutati 1999. aastal kahe treeneri, Olev Nisumaa ja Harri Koiduste algatusel ja sai oma nime endise Märjamaa rajooni legendaarse spordijuhi ja maadlustreeneri Juhan Kalde auks.
Juhan Kalde hakkas sportima juba kooliajal Kivi-Vigalas, maadlustreenerina alustas ta 1929. aastal Tallinna mereväe ajateenistuses ning 1940. aastal saavutas ta Eesti meistritiitli kreeka-rooma maadluses. Juhan Kalde motoks oli: „Ega pikkus pole tarkus ega jämmus pole jõud“. Tema väärtused on klubi jaoks hinnas ka täna, ühtegi vastasseisu ega võimalust ei tohi alahinnata, maadleja leiab igast olukorrast positiivse väljapääsu.
Klubi asutajad alustasid maadlustreeningutega aastakümneid varem. Olev Nisumaa esimene treeningrühm tegutses juba 1984. aastal Härma talu pööningul, kus käis koos kümmekond noort maadlushuvilist. Neist kolm tegutseb täna maadlustreenerina, andes edasi kogutud maadlustarkusi. Harri Koiduste alustas treenerikarjääri veelgi varem, kui ta kutsuti 1974. aastal treenima Märjamaa noori maadlejaid. Viis aastat hiljem hakkas ta juhendama ka Kivi-Vigala maadlejaid, sellest seltskonnast sirgus välja maadluskorüfee Valeri Nikitin. Harri pälvis oma töö eest 2017.aastal Vabariigi Presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi.
Klubi mõlemad asutajad on ka praegu aktiivsed treenerid, nende kõrval teevad tööd nooremtreenerid, kelle jaoks on samuti oluline jätkata traditsioone ja maadluse edendamist.
Maadlusklubi Juhan peab oluliseks tegelemist just noortega, sest nemad on meie tuleviku võti. Klubi noormaadlejad osalevad aasta jooksul ligi 60-l võistlusel. Möödunud aastal võideti noorte Eesti meistrivõistlustelt 82 medalit. Kõikide võistluste peale võideti kokku 327 medalit, mis on tõestuseks, et treeningutel tehakse innukalt tööd.

Klubi treeningud toimuvad Märjamaal, Vana-Vigalas ja Kivi-Vigalas, igas kohas kolmel korral nädalas. Regulaarselt osaleb treeningutel umbes 60 last, võistlemas käib neist umbes 40. Fakt, et treeningutel käib lapsi ka 40 kilomeetri kauguselt, näitab usku maadlusesse ja tahet spordialaga tegeleda. Loe edasi....
UUDISED

 • Nublust Nabiks II etapp Täna leidis Rakkes aset 2019.a. "Nublust Nabiks" vaba- ja naistemaadluse seeriavõistluse teine etapp, kuhu oli kogunenud 135 õpilaste vanuseklassi noormaadlejat. Juhani noored tõid seekord koju kaks kulda ja kaks ...
  Posted by jüri nisumaa
 • Richard Valgas võidukas Täna peeti Valga spordihoones Valga lahtised meistrivõistlused. Meie klubist võistles ainsana Richard Böttker, kes võitis kõik oma vastased seljavõiduga ning tasuks seega ka esikoht kehakaalus -26kg.
  Posted by Hannes Välis
 • Eesti MV Põlvas Põlvas leidsid aset täiskasvanute Eesti meistrivõistlused kreeka-rooma, vaba- ja naistemaadluses. Meistritiitli eest oli võistlemas üle 150 sportlase. Maadlusklubi Juhan saavutas 17 klubi konkurentsis 2. koha. Meie klubi esindas 12 ...
  Posted Feb 11, 2019, 4:01 AM by jüri nisumaa
 • SUMO EESTIKAD RISTIL Täna peeti Risti Põhikooli võimlas maha 202 osalejaga sumomaadluse Eesti meistrivõistlused täiskasvanutele ning lastele (U8, U10, U12). Sündmusterohke päeva kangelasteks tõusid ootamatult Juhani pereliikmed (kohtunikud, vööde sidujad, diplomite kirjutajad, sekretärid ...
  Posted Feb 5, 2019, 7:10 AM by jüri nisumaa
Showing posts 1 - 4 of 274. View more »

Võistlused 2018


Viimased üleslaetud dokumendid

 • PROTOKOLL.pdf   77k - Feb 5, 2019, 7:09 AM by jüri nisumaa (v1)
  ‎EMV 2019 SUMO (TK, U8, U10, U12)‎
 • Üleasandmisleht.ods   16k - Jan 8, 2019, 7:36 AM by jüri nisumaa (v1)
  ‎SUMO EMV ÜLESANDMISLEHT 2019‎
Showing 2 files from page Dokumendid.