Maadlusklubi Juhan tutvustus

Maadlusklubi Juhan asutati 1999. aastal kahe treeneri, Olev Nisumaa ja Harri Koiduste algatusel ja sai oma nime endise Märjamaa rajooni legendaarse spordijuhi ja maadlustreeneri Juhan Kalde auks.
Juhan Kalde hakkas sportima juba kooliajal Kivi-Vigalas, maadlustreenerina alustas ta 1929. aastal Tallinna mereväe ajateenistuses ning 1940. aastal saavutas ta Eesti meistritiitli kreeka-rooma maadluses. Juhan Kalde motoks oli: „Ega pikkus pole tarkus ega jämmus pole jõud“. Tema väärtused on klubi jaoks hinnas ka täna, ühtegi vastasseisu ega võimalust ei tohi alahinnata, maadleja leiab igast olukorrast positiivse väljapääsu.
Klubi asutajad alustasid maadlustreeningutega aastakümneid varem. Olev Nisumaa esimene treeningrühm tegutses juba 1984. aastal Härma talu pööningul, kus käis koos kümmekond noort maadlushuvilist. Neist kolm tegutseb täna maadlustreenerina, andes edasi kogutud maadlustarkusi. Harri Koiduste alustas treenerikarjääri veelgi varem, kui ta kutsuti 1974. aastal treenima Märjamaa noori maadlejaid. Viis aastat hiljem hakkas ta juhendama ka Kivi-Vigala maadlejaid, sellest seltskonnast sirgus välja maadluskorüfee Valeri Nikitin. Harri pälvis oma töö eest tänavu Vabariigi Presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi.
Klubi mõlemad asutajad on ka praegu aktiivsed treenerid, nende kõrval teevad tööd nooremtreenerid, kelle jaoks on samuti oluline jätkata traditsioone ja maadluse edendamist.
Maadlusklubi Juhan peab oluliseks tegelemist just noortega, sest nemad on meie tuleviku võti. Klubi noormaadlejad osalevad aasta jooksul ligi 60-l võistlusel. Möödunud aastal võideti noorte Eesti meistrivõistlustelt 41 medalit. Kõikide võistluste peale võideti kokku 245 medalit, mis on tõestuseks, et treeningutel tehakse innukalt tööd.

Klubi treeningud toimuvad Märjamaal, Vana-Vigalas ja Kivi-Vigalas, igas kohas kolmel korral nädalas. Regulaarselt osaleb treeningutel umbes 50 last, võistlemas käib neist umbes 30. Fakt, et treeningutel käib lapsi ka 40 kilomeetri kauguselt, näitab usku maadlusesse ja tahet spordialaga tegeleda. Loe edasi....
UUDISED

 • Daugavpils Kauss Täna lõppes Lätis Daugavpilsis rahvusvaheline naistemaadluse turniir, kus osales üle 100 maadleja Lätist, Leedust, Valgevenest ja Eestist. Maadlusklubi Juhan tüdrukute parima tulemuse eest hoolitses Sandra Plamus, kes noorte kehakaalus 62kg ...
  Posted Nov 18, 2017, 6:47 AM by jüri nisumaa
 • Varbola lasteaia poisid käisid külas 6. novembril külastasid Varbola lasteaia poisid Kivi-Vigalas maadlustreeningut, kus õpiti käsivart ja tehti muid trikke. Poisid said hästi hakkama ja näitasid üles suurt huvi maadluse vastu.
  Posted Nov 13, 2017, 10:57 PM by jüri nisumaa
 • Berliini naisteturniir 11-12 novembril võistlesid Eesti tüdrukud Berliinis naistemaadluse turniiril, kus näitasid võitluslikku maadlust ka MK Juhan neiud. Lisette Böttker kehakaalus 33kg 7.koht (10), Heily Tiitus 54kg 4.koht (23 ...
  Posted Nov 12, 2017, 9:58 AM by jüri nisumaa
 • Raplamaa mv jõutõstmises Täna toimusid Märjamaal Raplamaa mv jõutõstmises, kus osalesid ka MK Juhan maadlejad. Meie klubi sportlaste tulemused:Markus Pilv 53kg 1. kohtPhilip Abt 59kg 1. kohtJüri Nisumaa 66kg 1 ...
  Posted Nov 4, 2017, 3:59 PM by jüri nisumaa
Showing posts 1 - 4 of 152. View more »

Võistlused 2016


Viimased üleslaetud dokumendid

 • XXIII VIGALA LAHTINE MATT-PROTOKOLL.pdf   104k - Oct 1, 2017, 9:43 AM by jüri nisumaa (v1)
 • Rammumehe protokoll 17.pdf   48k - Aug 6, 2017, 9:54 AM by jüri nisumaa (v1)
Showing 2 files from page Dokumendid.