Maadlusklubi Juhan tutvustus

Maadlusklubi Juhan asutati 1999. aastal kahe treeneri, Olev Nisumaa ja Harri Koiduste algatusel ja sai oma nime endise Märjamaa rajooni legendaarse spordijuhi ja maadlustreeneri Juhan Kalde auks.
Juhan Kalde hakkas sportima juba kooliajal Kivi-Vigalas, maadlustreenerina alustas ta 1929. aastal Tallinna mereväe ajateenistuses ning 1940. aastal saavutas ta Eesti meistritiitli kreeka-rooma maadluses. Juhan Kalde motoks oli: „Ega pikkus pole tarkus ega jämmus pole jõud“. Tema väärtused on klubi jaoks hinnas ka täna, ühtegi vastasseisu ega võimalust ei tohi alahinnata, maadleja leiab igast olukorrast positiivse väljapääsu.
Klubi asutajad alustasid maadlustreeningutega aastakümneid varem. Olev Nisumaa esimene treeningrühm tegutses juba 1984. aastal Härma talu pööningul, kus käis koos kümmekond noort maadlushuvilist. Neist kolm tegutseb täna maadlustreenerina, andes edasi kogutud maadlustarkusi. Harri Koiduste alustas treenerikarjääri veelgi varem, kui ta kutsuti 1974. aastal treenima Märjamaa noori maadlejaid. Viis aastat hiljem hakkas ta juhendama ka Kivi-Vigala maadlejaid, sellest seltskonnast sirgus välja maadluskorüfee Valeri Nikitin. Harri pälvis oma töö eest tänavu Vabariigi Presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi.
Klubi mõlemad asutajad on ka praegu aktiivsed treenerid, nende kõrval teevad tööd nooremtreenerid, kelle jaoks on samuti oluline jätkata traditsioone ja maadluse edendamist.
Maadlusklubi Juhan peab oluliseks tegelemist just noortega, sest nemad on meie tuleviku võti. Klubi noormaadlejad osalevad aasta jooksul ligi 60-l võistlusel. Möödunud aastal võideti noorte Eesti meistrivõistlustelt 41 medalit. Kõikide võistluste peale võideti kokku 245 medalit, mis on tõestuseks, et treeningutel tehakse innukalt tööd.

Klubi treeningud toimuvad Märjamaal, Vana-Vigalas ja Kivi-Vigalas, igas kohas kolmel korral nädalas. Regulaarselt osaleb treeningutel umbes 60 last, võistlemas käib neist umbes 40. Fakt, et treeningutel käib lapsi ka 40 kilomeetri kauguselt, näitab usku maadlusesse ja tahet spordialaga tegeleda. Loe edasi....
UUDISED

 • Raplamaa koolisportlased 2018 Täna tunnustas Raplamaa Spordiliit oma tublisid koolisportlasi. Tunnustuse osaliseks said kõik 1.-12. klassi noored, kes õpivad Raplamaa koolides ning on võitnud medali Eesti meistrivõistlustelt.Meie klubi noortest olid tunnustamisele ...
  Posted Dec 11, 2018, 7:01 AM by jüri nisumaa
 • Juhan võttis maadlusaasta kokku 8. detsembri õhtul, peale maadlusvõistlust Märjamaa Kapp kogunesid maadlusklubi Juhan sportlased, fännid, toetajad, lapsevanemad ja treenerid rahvamajja, kus tunnustati 2018. aasta tublimaid. Tänukõne meie publikule pidas Märjamaa valla kultuurinõunik Heli ...
  Posted Dec 11, 2018, 7:02 AM by jüri nisumaa
 • 58. Märjamaa Kapp Täna peeti juba 58. korda maadlusvõistlust Märjamaa Kapp, kuhu oli kogunenud ligi 130 sportlast. Koduklubi oli välja pannud 31 maadlejat, kellest 13 saavutasid koha poodiumi kõrgeimal astmel. Laste vanusegrupis saavutasid ...
  Posted Dec 8, 2018, 6:55 AM by jüri nisumaa
 • Laste KV III etapp Pisisaare Spordikeskuses selgitati laste vabamaadluse karikavõistluste III etapi parimad. MK Juhan maadlejad saavutasid kolm teist kohta: Karl-Rasmus Lehismets (53kg), Rebecca Laidna (40kg) ja Heidi Laasma (30kg).
  Posted Dec 2, 2018, 11:10 PM by jüri nisumaa
Showing posts 1 - 4 of 255. View more »

Võistlused 2018


Viimased üleslaetud dokumendid

 • Märjamaa Kapp 2018 juhend.pdf   55k - Nov 14, 2018, 12:00 AM by jüri nisumaa (v1)
 • Vigala Matt 2018 protokoll.pdf   114k - Oct 6, 2018, 11:42 AM by jüri nisumaa (v1)
Showing 2 files from page Dokumendid.